Szczoteczka soniczna Philips Diamond Clean

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare

Kiedy nie masz głowy do tego, by pamiętać te wszystkie zalecane ruchy szczoteczką podczas mycia lub stoisz przy umywalce ledwo patrząc na oczy po ciężkiej pracy, imprezie czy nieprzespanej nocy, bo Twoje maleństwo właśnie ząbkuje, ta szczoteczka jest właśnie dla Ciebie! Tak jak przy użyciu każdej innej szczotki musisz ją tylko odpowiednio przyłożyć, poczekać, dać jej podziałać i przejść na inne powierzchnie.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare to połączenie bardzo szybkich ruchów włókien z ruchami wymiatającymi. Ponadto posiada mikroprocesor, który wytwarza falę dźwiękową o częstotliwości 260 Hz. Dzięki tym właściwościom czyści nasze zęby 500 razy szybciej niż szczoteczka manulana. Fale dźwiękowe w połączeniu ze śliną i wodą wytwarzają bąbelki, które przenikają przez przestrzenie międzyzębowe czyszcząc je. Nie zastąpi ona nitki, ale na pewno wspomoże nasze czyszczenie. Generowane fale dźwiękowe rozbijają płytkę bakteryjną nawet wtedy, kiedy włosie jeszcze nie dotyka do powierzchni zębów. Jest szczególnie polecana osobom użytkującym stałe aparaty ortodontyczne, jak i posiadającym uzupełnienia protetyczne na implantach.

Są różne modele szzoteczek sonicznych Philips Sonicare. Począwszy od modelu 3 – programowego, najprostszego, a skończywszy na wersji Diamond Clean, która ma inną budowę włosia, bajery typu ładowarka mogąca także pełnić rolę kubka do płukania ust , ładowanie w futerale (po podłączeniu do USB w komputerze), 5 programów i dłużej trzymającą baterię – nawet do 3 tygodni. Zasada działania poszczególnych modeli jest taka sama. Różnią się ilością programów i dodatkami jak np. sanitazer UV do główek szczotki, więc jeśli dla kogoś wydanie 600 zł za szczoteczkę do mycia zębów wraz z dodatkami, to za dużo, to spokojnie może zaopatrzyć się w najprostszy model, który w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania.

Ceny wahają się od 200 zł do nawet 700 zł.

Ja od 2 lat jestem szczęśliwą posiadaczką szczoteczki Philips Sonicare FlexCare. Raczej nie przejdę na inny typ szczotki. Szczoteczka soniczna to jest to czego szukałam. Jest cicha – nie jak inne dostępna na rynku głośne szczotki, których odgłosy czasem przypominają suszarkę niż szoteczkę do zębów 😉 Mycie zębów trwa 2 minuty przy standardowym programie, gdzie po 30 sekundach szczoteczka daje sygnał, że pora przejść na inną ćwiartkę naszego uzębienia. Sama się wyłącza. Bateria trzyma bardzo długo – ok 1,5 tygodnia, gdzie użytkuje ją ja i mój mąż. Jakie są odczucia podczas mycia? Na początku łaskocze, ale później przyzwyczaiłam się do tego. Jest bardzo delikatna, nie uszadza dziąseł. Zęby po użyciu tej szczotki są gładkie jak szkło, lśniące. Czuć, że są po prostu domyte.

Mycie zębów szczoteczką soniczną Philips to mega przyjemność! Polecam każdemu. Jest to wydatek zdecydowanie wart swojej ceny.

Ocena: 10/10

 

FOT.  Źródło: http://www.gadgetreview.com/2013/01/sonicare-diamondclean-toothbrush-review.html

Ocena: