Szczoteczka elektryczna Oral B Professional Care Triumph 5000 Smartguide

Szczoteczka elektryczna  Oral B Professional Care Triumph 5000 Smartguide to najnowszy model znanej firmy Braun. Posiada system 3D Action, czyli kombinację ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, a także pulsacyjnych. Na minutę wykonuje 40.000 ruchów pulsacyjnych i 8.800 ruchów oscylacyjno – rotacyjnych. Posiada kilka trybów pracy – Daily Clean, Sensitive, Massage, Whitening, Deep Clean, a więc każdy może dostoswać działanie szczotki do swoich potrzeb i upodobań. Dzięki kontrolowanej sile nacisku mamy pewność, że nie uszkodzimy dziąseł podczas szczotkowania. Do zestawu dołączony jest wyświetlacz – zegar, który pokazuje nam jaki jest czas szczotkowania, czerwony trójkąt sygnalizuje zbyt duży nacisk, stan baterii, a dzięki technologii SmartTechnology pokazuje nam uwagi i komentarze mające na celu poprawę naszej techniki szczotkowania. Dodatkową funkcją jest automatyczne dostowanie trybu pracy szczoteczki do założonej końcówki. Szczoteczka Orla B Triumph 5000 sygnalizuje co 30 sekund zmianę na kolejną ćwiartkę uzębienia. Po upływie czasu szczotkowania na wyświetlaczu pojawia się uśmiech, który świadczy o tym, że myliśmy zęby tyle czasu ile potrzeba. Do zestawu dołączonych jest 7 końcówek 1 końcówka FlossAction (MicroPulse), 1 końcówka ProWhite (ProBright), 1 końcówka Sensitive, 1 końcówka Precision Clean, 1 końcówka Interspace, 1 końcówka Stages Power, 1 końcówka Ortho. Ponadto w zestawie jest podstawka na 4 końcówki połączona z miejscem na ładowarkę, która w każdej chwili może pełnić funkcję ładowarki turystycznej.

Miałam przyjemność testować szczoteczkę elektryczną Oral B Triumph 5000. Jest to całkiem dobra szczotka. Wykonuje bardzo dużo ruchów zarówno tych pulsacyjnych, które rozbijają płytkę bakteryjną i oscylacyjno – rotacyjnych, które skutecznie ją usuwają. Cały zestaw jest bardzo dobrze wyposażony. Wyświetlacz – zegar  to bardzo przydatny gadżet. Dzięki niemu wiemy ile dokładnie czasu upłynęło, sygnalizuje nam, że zbyt mocno naciskamy szczotkę na powierzchnię zęba no i ten pojawiający się uśmiech przydaje się, gdy chcemy zmotywować dziecko do mycia zębów przez 2 minuty. Fajne jest to, że mamy taki szeroki wybór końcówek. Ja osobiście bardzo lubię końcówkę Pro Bright – posiada gumkę w środku podobną do tej, którą używam podczas polerowania zębów po czyszczeniu. Bateria przy szczotkowaniu 2 razy dziennie wystarcza na ok 7-10 dni.
A teraz kilka słów o wadach…Przeszkadzało mi to, że ta szczoteczka jest głośna podczas pracy. Mąż myślał, że włączyłam suszarkę 😉 Być może da się do tego przyzwyczaić. Ponadto podstawka na końcówki mogłaby mieć przykrywkę, która pozostaje przez chwilę w górze, a nie od razu opada, to by znacznie ułatwiło wyciągnięcie i schowanie końcówki przy użyciu jednej ręki.

Cena całego zestawu zaczyna się od ok 300 zł. Końcówki, które trzeba regularnie wymieniać kosztują od ok 40 zł w zestawie po kilka sztuk.

Podsumowując… Jest to naprawdę bardzo dobra szczoteczka elektryczna, która świetnie czyści nasze zęby. Cena za cały zestaw nie jest zbyt wygórowana biorąc pod uwagę, że mamy zegar, 7 końcówek, ładowarkę z podstawką na końcówki.

Produkt zdecydowanie godny polecenia!

Ocena: 8/10

Oral-B PC 5000 Triumph_new D34_product shots_main

Rys. 1. Źródło: http://www.instytut.pl/pl-PL/produkty-do-higieny-i-pielegnacji-jamy-ustnej/elektryczna-szczoteczka-do-zebow-oral-b-professional-care-5000-triumph/

Ocena: