Szczoteczka elektryczna dla malucha? Dlaczego nie?!

Pewnie wieszkość z nas – rodziców ma kłopot z dokładnym szczotkowaniem zębów naszych dzieci. Dajemy im możliwość, aby same czyściły swoje zęby, ale potem zawsze bierzemy szczoteczkę i poprawiamy. Pamiętajcie, że do 10 roku życia rodzice powinni pomagać dzieciom w szczotkowaniu zębów! W naszym przypadku szczoteczka ręczna sprawdzała się do ok 2 roku życia. Stosowaliśmy ją naprzemiennie z szczoteczką soniczną Baby Brush, która dla maluszków jest rewelacyjna. Niestety zaczęłam zauważać, że zęby Ani pomimo moich usilnych starań są niedomyte! Mama higienistka nie mogła tego przeżyć za żadne skarby! Dlatego też postanowiłam spróbować przygody ze szczoteczką elektryczną. W domu z mężem używamy Philips Sonicare i pewnie jak Anula podrośnie to również będzie jej używać, ale na ten moment wybrałam szczoteczkę Oral B Stages.

W opisie szczoteczki jest napisane, że jest ona przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Szczerze… Myślę, że spokojnie można zacząć jej używać już u dwulatka. Oczywiście nie można robić nic na siłę. Jeśli dziecko nie chce, to na spokojnie przyzwyczajajmy je do nowej szczoteczki. Ania na początku była niechętna, ale postawiłam szczoteczkę na stoliku w jej zasięgu i po chwili sama do niej podeszła, wzięła do buzi i próbowała włączyć. Wiedziała co się z tym robi, bo przecież widzi jak my używamy naszej sonicznej. Teraz nie ma żadnego problemu. Wręcz chętniej idzie myć zęby. No i ma wielką frajdę jak łaskocze język 🙂 Mnie najbardziej cieszy to, że zęby są domyte! Białe, małe perełki bez płytki bakteryjnej. Jednym słowem sukces! 

Szczotka wykonuje 9600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę – zdecydowanie taka ilość wystarcza, by skutecznie oczyścić zęby dziecka. Włókna główki są delikatne i nie podrażniają dziąseł. Rączka szczoteczki jest ergonomiczna i wygodna – bez problemu mieści się w dłoni dziecka. Szczoteczka Oral B Stages jest kolorowa, co też powoduje, że dziecko chętnie po nią sięga. Jest wersja dla dziewycznek z księżniczkami i dla chłopców chyba z samochodami. Szczoteczka ma wbudowany 2 minutowy timer i zasilana jest dwiema bateriami AA (paluszkami). Produkt posiada 24 miesięczną gwarancję.

Cena od ok. 35 zł 

Jak dla mnie produkt na 5 gwiazdek.

Ocena: