Seria Colgate Total Pro Zdrowe Dziąsła

Chyba każdy zna firmę Colgate. Niedawno wydali nową serię Pro Zdrowe Dziąsła, która składa się z pasty, szczoteczki, nitki, szczoteczek międzyzębowych i płukanki. Chyba niczym zbytnio się nie różni od podstawowej wersji Total, ale dzięki temu, że jest to seria, to pacjentowi łatwiej jest znaleźć te produkty na półkach sklepowych. Kilka słów o paście, szczoteczce i płukance 🙂

  • Pasta Colgate Pro Zdrowe Dziąsła

Pasta Colgate Pro Zdrowe Dziąsła jest często przeze mnie polecana pacjentom po czyszczenuiu, aby dziąsła się ładnie podgoiły, ale i do codziennej higieny jamy ustnej. Zawiera ona triklosan z kopolimerem, który działa przeciwzapalnie lecząc stan zapalny dziąseł, ale również dzięki zastosowaniu takiego połączenia spowalnia proces tworzenia się płytki bakteryjnej. Zawiera fluor, więc działa również przeciwpróchniczo. Badania kliniczne potwierdzają skuteczność połączenia triklosanu i kopolimeru w leczeniu stanów zapalnych dziąseł (“Is there a role for triclosan/copolymer toothpaste in the management of periodontal disease?“ pod red. A. Blinkhorn w British Dental Journal 2009; 207: 117-126). Z opinii moich pacjentów i z tego co widzę u nich na wizytach kontrolnych śmiało mogę stwierdzić, że rzeczywiście ta pasta działa. Oczywiście regularnie i prawidłowo stosowana. Cena pasty jest  przystępna około 10 zł w drogerii, a czasem można i taniej znaleźć.

  • Płukanka Colgate Pro Zdrowe Dziąsła

Płukanka w swoim składnie zawiera chlorek cetylopirydyniowy (CPC), który jest sprawdzonym, łagodym środkiem antybakteryjnym zwalczającym bakterie. Płukanki z tym związkiem można stosować do codziennej higieny jamy ustnej. Ma piękny fioletowy kolor, fajnie odświeża jamę ustną, ale wiele osób skarżylo się na jej konsystencję. Mówili, że jest ona oleista i ja to potwierdzam. Jest ona inna niż płukanki dostępne na rynku, ale ta konsystencja jest zamierzona. Ma sprawić, że płukanka pozostanie dłużej na zębach, więc jest szansa, że płytka bakteryjna będzie namnażać się w mniejszym stopniu. Działa również przeciwpróchniczo. Wyróżnią ją to, że jest bez alkoholu, więc podczas jej stosowania nie ma nieprzyjmnego uczucia pieczenia, a także jest bezpieczna dla błony śuzowej. Kosztuje około 18 zł.

  • Szczoteczka Colgate Pro Zdrowe Dziąsła

Bardzo fajna szczotka, która oprócz tego, że dobrze doczyszcza zęby, to również delikatnie masuje dziąsła. Rozmair główki jest odpowiedni. Ergonomiczna i antypoślizgowa rączka zapewnia komfort użytkowania.

Ogólnie serię polecam. Do codziennego stosowania u pacjentów nie wymagających silniejszych środków do higieny jamy ustnej.

colgate_total48_400x250Rys. 1. Źródło: http://comps.womansweekly.co.uk/competition/colgate_total.php

 

 

Ocena: