products2

Płynne szkliwo, czyli kilka słów o GC Tooth Mousse

GC Tooth  Mousse nie bez przyczyny nazywany jest płynnym szkliwem. Jego bogaty skład pozwala zachować zdrowie zębów na długie lata. Zapobiega próchnicy, remineralizuje tzw. białe plamy i zwalcza nadwrażliwość.

GC Tooth Mousse w swoim składzie zawiera kompleks Recaldent CPP-ACP, czyli fosfopeptyd kazeiny i amorficzny fosforan wapnia. Fosfopeptyd kazeiny przenosi jony wapniowe i fosforanowe przyczepione do siebie w postaci amorficznego fosforanu wapnia. Wiem, że ciężko sobie to wyobrazić ;) Postaram się to Wam opisać najprościej jak potrafię. Istotną rolę w całym procesie remineralizacji szkliwa odgrywa ślina. Ona w swoim składzie zawiera składniki, które wspomagają jego odbudowę. Jeśli pacjent niedokładnie szczotkuje zęby, pije dużo kwaśnych napojów lub cierpi z powodu niedostatecznego wydzielania śliny dochodzi do zachwiania równowagi pH. Duże ilości kwasów doprowadzają do demineralizacji szkliwa, potocznie mówiąc – do jego rozpuszczania. GC Tooth Mousse pozwala przywrócić równowagę pH, a także odbudowuje szkliwo poprzez wnikanie w błonkę nabytą (warstwę, która tworzy się tuż po umyciu zębów), biofilm i tkanki miękkie. Dochodzi do uwalniania jonów wapniowych i fosforanowych. Gdy te jony dotrą do szkliwa przekształcają się w kryształy apatytu. Ponadto dzięki wspaniałemu smakowi pobudza wydzielanie śliny, która w naturalny sposób oczyszcza nasze zęby.

Jak stosować GC Tooth Mousse?

Aplikacja jest bardzo prosta. Można go nakładać czystym palcem, wcierać gazikiem lub używając specjalnych szyn (świetnie sprawdzają się szyny do wybielania zębów). Czas jaki preparat powinien być na zębach to 2-5 minut.

Kto może stosować GC Tooth Mousse?

 • pacjenci z tendencją do próchnicy
 • osoby z tzw. białymi plamami na szkliwie
 • osoby mające trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej
 • pacjenci ze stałymi aparatami ortodontycznymi
 • pacjenci z nadwrażliwością zębów
 • pacjenci z pęknięciami na szkliwie
 • pacjenci, którzy wybielali zęby
 • pacjenci, którzy mają trudności z wydzielaniem śliny
 • pacjenci po radioterapii
 • pacjenci z refluksem żołądkowym

Jest jeden warunek: pacjent nie może być uczulony na białko mleka.

Pacjenci do wyboru mają kilka smaków: truskawkowy, melonowy, waniliowy, tutti frutti i miętowy.

Cena ok 45 zł.

Ja polecam ten produkt pacjentom po czyszczeniu, wybielaniu zębów. ACP doskonale zwalcza nadwrażliwość. Pacjenci bardzo sobie chwalą smak i prostotę w stosowaniu.

GC Tooth Mousse może być stosowany zarówno u dzieci jak i u dorosłych. 

Istnieje również wersja z fluorem GC Mi Paste Plus (dla dzieci od 6 roku życia).

Fot. Frankdental.co.nz

 

Ocena:
 • Magda

  Czy polecilaby Pani te paste rowniez dla dziecka z poczatkowa prochnica? Czy preparat moze zatrzymac jej rozwoj?

  • Karolina Kopciewicz-Kozicka

   Jeśli jest to coś co można jeszcze trochę poobserwować, to jak najbardziej można spróbować wcierać na noc przez nawet 6-8 tyg. Oczywiście gc aplikujemy po dokładnym umyciu i wynitkowaniu zębów. Później należy to skontrolować u dentysty. Decyzję o tym czy daną zmianę można spróbować potraktować gc tooth mousse powinien podjąć lekarz.

   • Magda

    Dziekuje za odpowiedz.

 • M. Bm

  Dzień dobry,
  Zmagam się z uporczywymi ubytkami erozyjnymi przedtrzonowcow. Szukam bardzo dobrego produktu, który mógłby zatrzymać dalszy rozwój problemu. Mam 24 lata, naprawdę dbam o zeby, używam szczoteczki elektrycznej i złapałam się na zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do powierzchni zęba, więc staram się to kontrolować. Mimo tego zmiany powiększają się, nie wiem co robić. Dieta też wygląda w moim przypadku ok, tylko woda mineralna (często gazowana) , nie pijam soków. Niestety kawa i herbata codziennie (nie wiem czy to ma jakiś wpływ), jogurty naturalne codziennie lub prawie codziennie, mleko do kawy. Pijam również preparaty z wapniem i innymi skladnikami mineralnym, często mg wit. C są one w formie rozpuszczalnej, musującej… Może to też powinnam odstawić? Bardzo proszę o poradę

  • Karolina Kopciewicz-Kozicka

   Witam! Proszę zmienić główkę szcz. Elektrycznej na miękką, myć trybem sensitive lub przejść na miękką, ręczną szczoteczkę np. Curaprox 5460 i wykonywać ruchy wymiatające (45 stopni w kierunku do dziąsła i wykonywać ruchy tak jakby chciałby Pan naciągnąć dziąsło na ząb, kilka razy przy kazdym zębie, 3min). Zmienić wodę na nigazowaną, a witaminy łykać w tabletkach, a nie w napojach musujących. Uważać na cytrusy. Ponadto proszę stosować pasty z wapniem np. Bio Repair sensitive, splat biocalcium (proszę nie stosować past wybielajacych, ktore są mocno abrazyjne) i wcierać gc tooth mousse 1 x dziennie przez min 3 miesiące. Zęby proszę myc max 3 razy dziennie, nie od razu po posiłku, tak 20 min po. Czy wcześniej w tych miejscach były takie białe plamki?

   • M. Bm

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Apropo białych plamek, bezpośrednio przy ubytkach nie zauważyłam wcześniej, natomiast przy trzonowcach mam już od dłuższego czasu. Dentyści wspomniali, że to początkowa próchnica, która zatrzymała się podczas dalszego wyrzynania zębów (ze względu na poprawę higieny). Stosuje paste bio repair od dwóch tygodni, teraz kupiłam bardzo miękka szczoteczkę i powierzchnie żujące myje szczoteczka elektryczna, a wargowe wg Pani zaleceń. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Przy dolnych zabkach widzę, że faktycznie dziąsła są już delikatnie obsunięte. Pozdrawiam

    • Karolina Kopciewicz-Kozicka

     Cieszę się, że mogłam pomóc ;)

    • ii

     W naszej szerokości geograficznej większość ludzi ma niedobór witaminy D, to może być przyczyna złego wchłaniania się wapnia. Poza higieną, dietą i wspomaganiem się różnymi preparatami proponuję sprawdzić poziom witaminy D i ewentualnie zastosować suplementację. U mnie dopiero „podgryzanie witaminy D (miałam bardzo duże niedobory) w połączeniu z miękkimi szczoteczkami, i preparatem remineralizującym dało wreszcie jakiś efekt. A no i w moim przypadku okazało się, że odstawienie past do zębów z fluorem pomogło mi zwalczyć nadwrażliwość i krwawiące dziąsła.