Płynne szkliwo, czyli kilka słów o GC Tooth Mousse

GC Tooth  Mousse nie bez przyczyny nazywany jest płynnym szkliwem. Jego bogaty skład pozwala zachować zdrowie zębów na długie lata. Zapobiega próchnicy, remineralizuje tzw. białe plamy i zwalcza nadwrażliwość.

GC Tooth Mousse w swoim składzie zawiera kompleks Recaldent CPP-ACP, czyli fosfopeptyd kazeiny i amorficzny fosforan wapnia. Fosfopeptyd kazeiny przenosi jony wapniowe i fosforanowe przyczepione do siebie w postaci amorficznego fosforanu wapnia. Wiem, że ciężko sobie to wyobrazić 😉 Postaram się to Wam opisać najprościej jak potrafię. Istotną rolę w całym procesie remineralizacji szkliwa odgrywa ślina. Ona w swoim składzie zawiera składniki, które wspomagają jego odbudowę. Jeśli pacjent niedokładnie szczotkuje zęby, pije dużo kwaśnych napojów lub cierpi z powodu niedostatecznego wydzielania śliny dochodzi do zachwiania równowagi pH. Duże ilości kwasów doprowadzają do demineralizacji szkliwa, potocznie mówiąc – do jego rozpuszczania. GC Tooth Mousse pozwala przywrócić równowagę pH, a także odbudowuje szkliwo poprzez wnikanie w błonkę nabytą (warstwę, która tworzy się tuż po umyciu zębów), biofilm i tkanki miękkie. Dochodzi do uwalniania jonów wapniowych i fosforanowych. Gdy te jony dotrą do szkliwa przekształcają się w kryształy apatytu. Ponadto dzięki wspaniałemu smakowi pobudza wydzielanie śliny, która w naturalny sposób oczyszcza nasze zęby.

Jak stosować GC Tooth Mousse?

Aplikacja jest bardzo prosta. Można go nakładać czystym palcem, wcierać gazikiem lub używając specjalnych szyn (świetnie sprawdzają się szyny do wybielania zębów). Czas jaki preparat powinien być na zębach to 2-5 minut.

Kto może stosować GC Tooth Mousse?

  • pacjenci z tendencją do próchnicy
  • osoby z tzw. białymi plamami na szkliwie
  • osoby mające trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej
  • pacjenci ze stałymi aparatami ortodontycznymi
  • pacjenci z nadwrażliwością zębów
  • pacjenci z pęknięciami na szkliwie
  • pacjenci, którzy wybielali zęby
  • pacjenci, którzy mają trudności z wydzielaniem śliny
  • pacjenci po radioterapii
  • pacjenci z refluksem żołądkowym

Jest jeden warunek: pacjent nie może być uczulony na białko mleka.

Pacjenci do wyboru mają kilka smaków: truskawkowy, melonowy, waniliowy, tutti frutti i miętowy.

Cena ok 45 zł.

Ja polecam ten produkt pacjentom po czyszczeniu, wybielaniu zębów. ACP doskonale zwalcza nadwrażliwość. Pacjenci bardzo sobie chwalą smak i prostotę w stosowaniu.

GC Tooth Mousse może być stosowany zarówno u dzieci jak i u dorosłych. 

Istnieje również wersja z fluorem GC Mi Paste Plus (dla dzieci od 6 roku życia).

Fot. Frankdental.co.nz

 

Ocena: