Megasonex – szczotecza ultradźwiękowa

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić nowość na rynku szczoteczek – Megasonex. Jest to szczoteczka, która wytwarza fale ultradźwiękowe i dzięki temu nie czyści ona zębów w sposób mechaniczny jak szczoteczki elektryczne, soniczne i manulane. Fala ultradźwiękowa ma częstotliwość 1,6 MHz (1 600 000 Hz) !!! Dla porówniania – szczoteczka soniczna ma częstotliwość 333 Hz. Jest różnica, prawda? Nasze ucho ultradźwięków nie słyszy. Częstotliwość 1,6 MHz jest nazywana "terpeutyczną", ponieważ udowodniono, że działa ona antybakteryjnie – fale ultradźwiękowe działają destrukcyjnie na łańcuchy bakteri rozbijając je, a także niszczą ścianę komórkową bakterii. Ponadto już od jakiegoś czasu jest ona stosowana w medycynie do leczenia ran skóry, uszkodzonych i złamanych kości.

Jak powstają fale ultradźwiękowe w szczoteczce Megasonex?

W główce szczoteczki Megasonex został umieszczony kryształ, który wprawiony w ruch wytwarza falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz, a to się równa 96 milionom ruchów pulsacyjnych na minutę!!!

Ciekawostką jest, że Megasonex czyści zęby jeszcze ich nie dotykając. Jest ona bardzo delikatna. Posiada włosie miękkie (białe, znajdujące się na brzegach główki) i średnie (niebieskie, znajdujące się w środku). Jest ono pokryte powłoką antybakteryjną, odporną na działanie kwasów i chroniącą przed namnażaniem się grzybów.

Zalety:

  • delikatnie czyści – nie uszkadza szkliwa, dziąseł
  • dokładnie czyści – fale ultradźwiękowe wychodzą na około 5mm ponad włosie szczotki, więc mamy pewność, że doczyścimy trudno dostępne miejsca
  • właściwości terapeutyczne – działanie antybakteryjnie i biostymulujące (bardzo przydatne w leczeniu stanów zapalnych przyzębia)

Kto może ją stosować? Tak naprawdę – każdy, ale kto szczególnie?

  • osoby ze stanem zapalnym dziąseł lub przyzębia
  • osoby posiadające aparaty ortodontyczne
  • osoby mające implanty i inne uzupełnienia protetyczne

Tryby pracy szczoteczki:

  1. NORMALNY – 18 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
  2. DELIKTANY – 9 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
  3. BEZ RUCHU – brak wibracji, (szczoteczka manulana) + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

Ile kosztuje szczoteczka Megasonex?

Cena całego zestawu,a skład którego wchodzi szczoteczka, dwie główki, etiu podróżne i ładowarka indukcyjna, zaczyna się od około 599 zł. Końcówki można kupić od 59 zł.

Ja nie miałam przyjemności używania tej szczoteczki, ale przekonuje mnie jej mechanizm działania. Sama posiadam szczoteczkę soniczną, więc mniej więcej wiem jakie byłoby odczucie z jej stosowania, dlatego też wystawiam 5 gwiazek. Jeśli coś w moim odczuciu się zmieni, to na pewno skoryguję recenzję. Fajne jest to, że jest ona ciekawym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują delikatnego, ale zarazem dokładnego czyszczenia.

Polecam!!

 

fot. arsdental.pl
 

Ocena: