Brush Baby – rewelacyjna pasta do zębów dla najmłodszych

Przyszła w końcu kolej na recenzję pasty do zębów dla dzieci w wieku 0-3 lata Brush Baby…  Pastę otrzymałam do testu od firmy ARS DENTAL, która jest jedynym importerem produktów Brush Baby na Polskę. Serdecznie polecam Wam ich sklep. Mają bardzo dobre, unikalne i nowoczesne produkty do higieny jamy ustnej.

Z racji tego, że mam w domu wesołą dwulatkę mogłam na niej wypróbować ten produkt. Ania jest moim małym chodzącym testerem począwszy od nowych, zdrowych wypieków mamy, a skończywszy na produktach do higieny jamy ustnej dzieci 😉 Ania na szczęście zęby myje w miarę chętnie, więc na siłę nie musiałam jej podawać szczoteczki z tą pastą. Pierwsze użycie i od razu stwierdzenie "mniam, mniam", czyli smakuje jej..uff, nie ma plucia i płaczu. Sama jej spróbowałam i przyznam, że smak jabłkowo – miętowy jest całkiem niezły 😉 Wiadomo małe dzieci zjadają pastę, więc nie należy przesadzać z ilością. Pewnie większość jej połknęła, ale w związku z tym, że doczyszczam jej ząbki sama to dodatkowo nakładam sobie niewielką ilość pasty na szczoteczkę i dzięki temu mam pewność, że drogocenne składniki miały szansę wniknąć w powierzchnię zębów. Konsystencja niepieniącego się żelu (nie zawiera SLS) jest moim zdaniem odpowiednia dla dziecka. Jeśli możemy unikać tych wszelkich chemicznych związków (szczególnie u dzieci), to warto korzystać z produktów, które ich nie mają. Skład pasty jest bez zarzutu. Połączenie dwóch związków działających przeciwpróchniczo, powoduje, że jest to produkt godny uwagi rodzica. Tymi składnikami są: fluor i ksylitol. Dzięki zawartości fluoru w ilości 500 ppm (dla porównania – dla dorosłych jest 1450 ppm) pasta jest bezpieczna dla dzieci i nie ma ryzyka zatrucia. O ksylitolu już Wam pisałam, ale w ramach małego przypomnienia jest to jedyny cukier, który nie powoduje próchnicy, ogranicza rozwój płytki bakteryjnej, przywraca odpowiednie pH w jamie ustnej. Ogólnie skład jest krótki, a to dobrze. Są w nim wypełniacze takie jak guma ksantanowa, silica (która w pastach ma też właściwości czyszczące), pektyny, a także mleczan wapnia i soda oczyszczona. Cena pasty jest przystępna – 13,50 zł za bardzo wydajną tubkę 50 ml.

Polecam nie tylko jako higienistka, ale przede wszystkim jako mama 🙂

link do sklepu, gdyby ktoś był chętny do zakupu:

http://sklep.arsdental.pl/dla-dzieci/301-brush-baby-pasta-do-zebow-dla-dzieci-w-wieku-od-0-3-lat-smak-jablkowo-mietowy-50-ml.html

Zdjęcia są mojego wykonania. Nie da się oszukać – pasta była używana…co widać po stanie tubki 🙂

20150324_145219

 

 

Ocena: